• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Köyümüzü Tanıyalım

                Köyümüz Balıkesir İli Burhaniye ilçesine bağlı, ilçenin güney doğusunda yer alır. İl Merkezine uzaklığı 110 km ilçeye uzaklığı 15 km olup rakımı 430 metredir.

                Köyümüz madra dağının batı eteklerinde bulunup 100 hane ve 300 civarında nüfusa sahiptir.

                Geçimini hayvancılık, zeytincilik, çam fıstığı, sebze ve meyve üretiminden sağlayan köyümüz göçebe bir yaşam tarzını benimsemiştir.

                Kır Yaylası ve Sinekli Yaylası olmak üzere iki yaylası mevcuttur. Bu yaylalarımızda devlet teşvikiyle organik tarım üretimine başlanmıştır. Köyümüze has pembe domates başta olmak üzere beyaz ve kırmızı barbunya, çilek, elma, armut, ceviz, badem vb. birçok %100 doğal ve organik sebze ve meyve yetiştirilmektedir.

   Mayıs ayından itibaren yaylalara göç edilerek Ekim Kasım aylarına kadar yaylada ikamet edilmekte tarım ve hayvancılık çalışmaları yapılmakta, kışın ise tekrar köye göçerek zeytin işine  devam edilmektedir.

   Köyde lojmanı bulunan bir ilk okul bulunmakta ilkokul öğrencileri köyde, orta okul öğrencileri köyümüz otobüsüyle   Şarköy'e taşınarak eğitimlerine devam etmektedir.

   Köyün su şebekesi ve deposu yeni yapılmış olup,kanalisazyon şebekesi yapılarak,okul yolu ve köy meydanına parke taş döşenmiş ve muhtarlık odası ile köy odası inşaatı devam etmektedir.

 

------------------------------------------------------Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret43773
Üyelik Girişi
GÜZEL SÖZLER
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 6°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.28855.3097
Euro5.98446.0084
Saat
Takvim